Oddychové zóny, chodby, kluby > Učebné pomôcky

         
1. 1T200002A - Obrábanie kovu, dreva - tvorivé dielne - žiaci, verejnosť
Tvorivé dielne na techniku pre skupinu až 16 ľudí kombinujú 4 stroje na obrábanie kovov (sústruh a frézku), s 5 strojmi na obrábanie dreva (2x sústruh na drevo, 1x brúska, 1x lupienková píla, 1x stojanová vŕtačka). Umožňuje pracovať aj vo väčších skupinách. Súprava obsahuje pracovné zošity s námetmi na projekty a materiál na obrábanie. Vhodné pre žiakov i pre rodičov.
8 070,00 € Pridať
2. 1T200009C - Sada pre malé programovateľné počítače

Robotická stavebnica je založená na Micro:bit -programovacie zariadenie pre začiatočníkov a žiakov. Sadu je možné programovať v grafickom prostredí, čo umožňuje jednoduché pochopenie princípov programovania aj pre študentov, ktorí nemajú žiadne skúsenosti. Súčasťou sady sú jednoduché úlohy, kde si žiaci zostavia stavebnicu, ktorú následne programujú. Takto si okrem programovania cvičia aj svoje technické zručnosti. Sada sa skladá z: 4ks stavebnica dron - riadiaca jednotka, batéria, vrtule, servo motor, šasi a konštrukcia dronu - materiál preglejka, všetko príslušenstvo potrebné na zloženie dronu; 4ks vznášadlo - riadiaca jednotka, batéria, rám, diely a konštrukčné prvky - materiál preglejka, šablóna na rezanie, vrtuľa, servo-motory, všetko príslušenstvo potrebné na zloženie vznášadla; 4ks auto - riadiaca jednotka, batéria, kolesá, servo-motor, pneumatiky, konštrukcia auta, všetko príslušenstvo potrebné na zloženie auta; 4ks bublinkovač - riadiaca jednotka, batéria, konštrukčné časti - materiál preglejka, vrtuľa, servo motor, všetko príslušenstvo potrebné na zloženie bublinkovača; 2 univerzálne základné programovacie dosky kompatibilné s ostatnými komponentmi. Súčasťou sady je kompletná zbierka úloh v slovenskom jazyku. Sada je určená pre skupinu 4 žiakov.

1 980,00 € Pridať
3. 1T200010B - Programovateľné robotické rameno

Robotický modulárny systém je vhodná pomôcka na osvojenie si základov programovania a následný rozvoj zručností v ňom. Pomocou modulárnej stavebnice majú žiaci k dispozícii množstvo cvičení zameraných na oblasť programovania, informatiky, mechatroniky a automatizácie. Sada obsahuje programovateľné robotické rameno, ktoré sa skladá z min. 15 ks, a sadu úloh a cvičení, ktoré obsahujú min. 10ks doplnkových dielcov. Všetky diely stavebnice v sade sú navzájom kompatibilné. Sadu je možné ovládať cez PC alebo mobilné zariadenia. Sada je vhodná pre 2 až 4 žiakov.

1 272,00 € Pridať
4. 1B200023C - Lekárnička uzamykateľná s poličkami s náplňou štandard
Lekárnička veľká drevená závesná s rozmermi : 400 x 330 x 130 mm. Obsah lekárničky: Dezinfekčný roztok s rozprašovačom, Ajatin 1, Gáza hydrofilná skladaná, sterilná 7,5 x 7,5 cm / 5 ks, Obväz hydrofilný, sterilný 6 cm x 5 m, Obväz hydrofilný, sterilný 10 cm x 5 m, Obväz hotový s 1 vankúšikom, 2 ks, Obväz hotový s 2 vankúšikmi, 2 ks, Obväz pružne elastický 6 cm x 4 m, Obväz pružne elastický 10 cm x 4 m, Obväz gumový škrtiaci 40 mm x 700 mm, Šatka trojrohá z netkaného textilu, 96 x 96 x 136 cm, Náplasť hladká 2,5 cm x 5 m, Náplasť s vankúšikom 4 cm x 8 cm, 6 ks, Náplasť s vankúšikom 2 x 8 mm, 8 ks, Vata obväzová skladaná 50 g, Tampóny s čistiacim a antimikrobiálnym účinkom, 2 ks, Resuscitačné rúško s ventilom 1ks, Izotermická fólia 1500 x 2000 mm/ 1400 x 2200 mm, Rukavice gumové jednorázové, pár, Rúško z PVC, 20 x 20 cm, hrúbka 05 mm, Utierky s čistiacim a antimikrobiálnym účinkom, Nožnice nehrdzavejúce, CE ( DIN 13164 ), dĺžka 15 cm, Zatváracie špendlíky 40 mm, 4 ks, Teplomer digitálny v púzdre, Pinzeta, nerez, Krieda biela, označenie nehody, Karta prvej pomoci.
84,00 € Pridať
5. 1M200001A - Finančná gramotnosť - Výučbový softvér
Triedna sada softvérov pre výučbu finančnej gramotnosti na I. a II. stupni. ZŠ Finančná gramotnosť pre I. stupeň - interaktívna učebnica s nahovorenými textami, ktoré vychádzajú z reálnych situácii. Spracované hravou formou. Obsahuje viac ako 87 cvičení s rôznou obtiažnosťou. Finančná gramotnosť pre II. stupeň - interaktívna cvičebnica s vyše 100 úlohami v rôznych úrovniach náročnosti podľa ročníka. Úlohy vychádzajú z reálnych situácií. Podporuje medzipredmetové vzťahy a využívanie moderných informačných zdrojov.
360,00 € Pridať
6. 1M200002A - Finančná gramotnosť - Triedna sada nástenných tabúľ
Triedna sada 4 ks obrazov na výučbu finančnej gramotnosti v slovenskom jazyku, s rozmerom 110 x 140 cm, laminované so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie vrátane 16 ks tabuliek A4 pre žiakov z každej témy (obsiahnuté témy: Základné pojmy finančnej gramotnosti, Rodinný rozpočet, Spoznávame naše peniaze, Ľudské potreby).
480,00 € Pridať
7. 1M200003C - Finančná gramotnosť - KF: Sprievodca svetom financií

Školská veľká sada kníh pre výučbu finančnej gramotnosti pre učiteľov a žiakov. Obsahuje: 500 kusov učebnica – Sprievodca svetom financií – pracovná učebnica (určené pre žiakov). Inovatívna učebnica „Sprievodca svetom financií” ponúka 20 kapitol, venujúcich sa témam ako zarábanie, investovanie, poistenie, dane alebo aj Kryptomeny. S jedinečným prístupom a reálnymi príkladmi umožňuje ľahké porozumenie a osvojenie si kompetencií finančného spotrebiteľa. Učebnica ponúka rozšírenie do digitálneho sveta prostredníctvom QR kódov, ktoré sa nachádzajú na začiatku každej témy. Žiaci tak môžu s využitím mobilov či tabletov pracovať s internetom. 8 kusy učebnica – Sprievodca svetom financií vysvetlenie tém a správne odpovede – príručka pre učiteľov. Príručka pre učiteľov k učebnici „Sprievodca svetom financií“ poskytuje učiteľom všetky teoretické znalosti, k daným témam, ktoré sa vie naučiť za veľmikrátky čas (15 min/tému). Vďaka vysvetleniu témy dokáže s touto učebnicou učiť každý učiteľ bez ohľadu na svoje zameranie. Veľkou pomôckou mu budú aj úvodné videá, ktoré žiakom pomôžu na úvod hodiny porozumieť preberanej téme v 3 minútach. Ku všetkým aktivitám je podrobné vysvetlenie a správné riešenie. Kapitoly: Zarábanie peňazí. Zostavenie rozpočtu. Peniaze a ich vývoj. Sporenie. Začíname podnikať. Technológie a bezpečnosť. Úver a dlh. Banky a ich produkty. Poistiť sa alebo nie? Mzdy a odvody. Komerčné poistenie. Ochrana spotrebiteľa. Inflácia. Investovanie. Počítanie do života. Dane a štátny rozpočet. Dôchodkový systém. Dôchodkové piliere a ich význam. Bankový systém. Decentralizované finančníctvo.

1 276,00 € Pridať
8. 1M200004A - Finančná gramotnosť - Spoznávame peniaze a hry, triedna sada
Triedna sada obsahuje: - stolovú spoločenskú hra o práci s osobnými financiami; - súpravu pre učiteľa a 4 skupiny žiakov, pomocou ktorých sa deti naučia rozoznávať peniaze (euro bankovky aj mince) a budú si vedieť spočítať hotovosť; - demonštračnú magnetickú súpravu zväčšených modelov bankoviek a mincí na magnetickú tabuľu v praktickom kufríku s priehradkami; - 4 organizéry s euro bankovkami a mincami pre skupinu žiakov; - 5 sád pracovných kariet s 50 úlohami na spočítanie sumy peňazí.
960,00 € Pridať
9. 1M200005A - Finančná gramotnosť - Hráme sa na obchod a nakupujeme
Triedna sada pomôcok pre učiteľa a 16 žiakov alebo žiackych dvojíc, obsahuje: - veľkú sadu magnetických euro peňazí na magnetickú tabuľu v plastovom boxe, 2 sady magnetických kartičiek s nakupnými lístkami a sadu magnetických obrázkov pre tvorenie slovných úloh o nakupovaní, - 4 sady kartičiek s nákupnými lístkami a 16 multifunkčných vrecúšok so zipsom, ktoré obsahujú bankovky, mince a 50 pracovných kariet na počítanie peňazí. - súbor 16 didaktických kariet systému LOGICO s témou Nakupovanie - plastový rámik LOGICO Primo - registračnú pokladňu s peniazmi a kreditnou kartou - sadu euro bankoviek a mincí - 2 nákupné košíky s rôznymi potravinami - registračnú pokladňu s peniazmi a kreditnou kartou - sadu euro bankoviek a mincí - nákupnú hru s fotografiami v praktickom kufríku
1 560,00 € Pridať
10. 1M200006A - Všeobecná gramotnosť
Triedna sada Všeobecná gramotnosť pre 16 žiakov, každá sada obsahuje 9 špeciálnych fólií, na ktoré je možné písať ceruzkou aj perom. Do fólie je fixne vlisovaná tlačená predloha s rôznymi námetmi. Záznamy, ktoré žiak napíše či nakreslí na fóliu, možno zmazať/vygumovať obyčajnou gumou.
444,00 € Pridať
11. 1M200007A - Matematická gramotnosť - rozvíjanie zákl. mat. predstáv
Triedna sada ROZVÍJANIE ZÁKLADNÝCH MATEMATICKÝCH PREDSTÁV obsahuje: - 162 farebných kociek na precvičovanie matematických operácií s číslami, symbolmi, bodkami v plastovom kufríku; - 20 presýpacích hodín, (po 4 s rovnakým časom a farbou. - 10min/červená, 5min/zelená, 3min/žltá, 1min/modrá, 30sec/čierna; - 196 magnetických obrázkov v pevnej kartónovej krabici: - 140 obrázkov / 13cm (vždy po 10: jablko, hruška, banán, krava, kôň, pes, mačka, balón, auto, bicykel, loď, lietadlo, dievča a chlapec). - 42 čísel / 5,3 x 5,3cm (2 sady: 0-20) - 14 relačných znakov / 5,3 x 5,3cm (2 sady: +, -, ., :, , =). - 8 textilných tašiek pre dvojice žiakov, každá taška obsahuje 10 veľkých látkových čísel veľkosti 27cm; - 8 hier pre dvojice žiakov, hry umožňujú žiakom osvojiť si hrou operácie sčítanie a odčítanie v číselnom obore do 6; každá hra obsahuje plagát formátu A3, včielky na vystrihovanie a návod na košíčkoch napísané príklady aby podľa výsledku doleteli ku správnej kvetine na lúke; - 8 hier pre dvojice žiakov na rozvoj grafomotoriky a prípravu na nácvik písania čísiel. Každá hra obsahuje 23 obojstranných kartičiek z hrubého, pevného, kvalitného kartónu. Deti pomocou prsta obkresľujú vystúpené tvary, čísla a matematické znamienka. Pomocou hmatu sa zoznamujú s rôznymi cestičkami a číslami. Hra je inšpirovaná metodikou Montessori, podporuje sústredenie a pozornosť. Rozmer balenia každej hry: 23,6 x 18,7 x 7,2 cm; - 8 kompaktných počítadiel pre dvojice žiakov, rám je vyrobený z masívneho bukového dreva, koráliky sú plastové, rozmery 6 x 23 x 3 cm, priemer korálikov: 1,1cm; - počítadlo s kockami, ktoré sú obojstranne potlačené číslami od 1 do 100. Kocky sú z jednej polovice modré, z druhej červené. Sú usporiadané na samostatne stojacom drevenom ráme. Otáčaním môžete zmeniť farbu ľubovoľného počtu kociek z modrej na červenú. Kocky sú na drevených tyčiach, ktoré možno ľahko odložiť, rozmery: - rám počítadla 87 x 77cm, - kocka 4cm; - 8 súprav drevených farebných počítacích paličiek pre dvojice žiakov na vybudovanie prvých základných znalostí z matematiky - počítanie, porovnávanie, triedenie podľa dĺžky a farby alebo stavanie veží, balenie v drevenej odkladacej schránke s priehľadným vekom. Každá farba má svoje vlastné oddelenie, obsahuje max. 300 ks drevených paličiek (dĺžka 1 - 10 cm) v drevenej krabici.
1 524,00 € Pridať
12. 1M200008A - Matematická gramotnosť - rozvíjanie zákl. geomet. predstáv
Triedna sada ROZVÍJANIE ZÁKLADNÝCH GEOMETRICKÝCH PREDSTÁV obsahuje: - Súprava magnetických rysovacích pomôcok v plastovom obale, s možnosťou upevnenia na stenu, ktorá obsahuje kružidlo s magnetmi, magnetický trojuholník rovnoramenný (45°-90°-45°), magnetický trojuholník nerovnoramenný (30°- 90°- 60°), rovné pravítko 1m, magnetický uhlomer 50cm, tabuľové ukazovadlo, panel 105 x 58,5cm; - Súprava rysovacích pomôcok pre školské tabule. Materiál: plast. Obsahuje rovné pravítko 100 cm, uhlomer, 60 cm, pravouhlý rovnoramenný trojuholník 45°, pravouhlý nerovnoramenný trojuholník 60°, kružidlo s prísavkou, ukazovadlo 100cm); - 8 súprav pre dvojice žiakov, každá obsahuje 7 plných geometrických telies a 35 kartičiek s fotografiami, kartičky možno rozdeliť na základné, ktoré zobrazujú samotné geometrické telesá a fotografie objektov, ktoré reprezentujú geometrické tvary v bežnom živote, súčasťou je aj samokontrolný opravný systém; - súpravu 17 plastových geometrických telies s výškou 10cm; - 8 súprav pre dvojice žiakov, každá obsahuje 14 priehľadné geometrické telesá v šiestich pestrých farbách, odnímateľné základne, telesá je možné naplniť kvapalinou alebo sypkými látkami (ryža, múka) a ľahko ich vyčistiť; - 8 súprav pre dvojice žiakov, každá obsahuje 7 drevených prevliekačiek rôznych geometrických tvarov spolu s farebnými šnúrkami na prevliekanie. - triedna sada farebných stavebných kociek na precvičenie priestorového vnímania, časti kociek sa navzájom jednoducho spájajú. Obsah: 12 malých kociek (z 2cm dielikov, hrana kocky 6cm), 1 demonštračná kocka (z 3cm dielikov, hrana kocky 9cm), 60 kartičiek s úlohami a výsledkami, plastová prepravka a vrchnákom na uskladnenie (objem 9l); - 150ks drevených kociek (2cm) v plastovej krabici so sadou 50 pracovných kariet; - 16 tangramov zo zdravotne nezávadnej umývateľnej penovej hmoty s riešeniami vo fólii, an ktorú je možno písať, kresliť a aj záznamy zmazať/vygumovať obyčajnou gumou.
1 572,00 € Pridať
13. 1T200003B - Modulárna stavebnica reálnych vozidiel - základná
Základná súprava modulárnej stavebnice v životnej veľkosti, ktorú môžete ďalej rozširovať. Postavíte: 7 vozidiel, 5 mechanických konštrukcií, 10 študentských výziev. 6 - 18 rokov, 775 dielov, 5 úložných boxov, 4x koleso 4 "(10 cm), 6x koleso 6"(15 cm), 40 x 60 x 72 cm, 42 kg.
1 752,00 € Pridať
14. 1T200004B - Modulárna stavebnica reálnych vozidiel - rozširená
Rozšírená súprava modulárnej stavebnice v životnej veľkosti s elektromotorom (Talent Kit + Pro Kit UPG). Žiaci si v priebehu práce osvojujú kompetencie, ako sú kreativita, kritické myslenie, spolupráca, komunikácia, práca s informáciami či zvládanie sebakontroly.  Sada obsahuje Postavíte 12 vozidiel, 5 ePulse® vozidiel, 5 mechanických konštrukcií, 20 študentských výziev a vlastné výtvory bez obmedzení.
1 157 dielov, 9 úložných boxov, 8x koleso 4 "(10 cm) , 6x kolo 6 "(15 cm), 4x koleso 8 "(20 cm), 1x ePulse® motor, prevodový remeň, pedále, kotúčová brzda, 40 x 60 x 103 cm, 71 kg.
3 102,00 € Pridať
15. 1T200007A - Sada na programovanie pre 1. stupeň

Sada na programovanie pre žiakov 1. stupňa základných škôl je určená pre začiatočníkov, postupne žiakov hravou formou oboznamuje s princípmi programovania cez zaujímavé úlohy z reálneho života. Žiaci sa cez zábavné a zaujímavé riešenia učia základy programovania, a cez jednoduché grafické prostredie vedia naprogramovať stavebnice bez znalosti informatiky alebo programovania. Sada obsahuje 4ks stavebnice pre začiatočníkov v dvoch úrovniach obťažnosti, každá sada sa skladá z min. 280 dielov, z nich. min. 250 stavebných dielikov, 2 riadiace jednotky, 6 motorov, 2 batériové systémy, 12 senzorov. Súčasťou sady je grafická zbierka cvičení s min. 25 lekciami, ktorá popisuje dané cvičenie, a súčasne princípy daného cvičenia aplikovateľné v reálnom živote. Programovanie je možné od programovania cez ikony, resp. logických blokov pre starších žiakov. Sada je určená pre skupinu 4 - 8 žiakov.

2 664,00 € Pridať
16. 1T200008A - Sada na programovanie pre 2. stupeň

Sada na programovanie pre žiakov 2. stupňa základných škôl je určená pre žiakov so skúsenosťami v základných programovacích prostrediach, pomocou týchto sád sa žiaci postupne učia programovať tradičnými formami cez jednoduché úlohy a kódy, kde programujú zariadenia a algoritmy použiteľné v každodennom živote. Napriek vyššej náročnosti na programovanie žiaci používajú najmä svoje logické myslenie a hravou formou riešia jednotlivé úlohy. Sada obsahuje 4ks stavebnice pre mierne pokročilých programátorov v dvoch úrovniach obťažnosti, každá sada sa skladá z min. 200 dielov, z nich. min. 160 stavebných dielikov, 2 riadiace jednotky, 8 motorov, 2 batériové systémy, 25 senzorov. Súčasťou sady je grafická zbierka cvičení s min. 30 lekciami, ktorá popisuje dané cvičenie, a súčasne princípy daného cvičenia aplikovateľné v reálnom živote. Programovanie je možné od programovania cez ikony, programovanie formou logických blokov, až po programovací jazyk Python. Sada je určená pre skupinu 4 - 8 žiakov.

4 020,00 € Pridať
17. 1T200011A - Stavebnica na programovanie pre zaciatočníkov/1.stupeň

Stavebnicová sada na programovanie pre žiakov 1. stupňa základných škôl je určená pre začiatočníkov. Sada obsahuje 4ks stavebnice pre začiatočníkov, každá sada sa skladá z min. 449 dielov, z nich 4 figúrky, 2 motory, 1 senzor, svetelnú matricu, programovateľnú riadiacu jednotku, dobíjaciu batériu, aplikáciu, ktorá rozvíja zručnosti v oblasti kódovania. Súčasťou sady je zbierka cvičení s min. 40 lekciami a s inštrukciami pre učiteľa, ktoré hravou formou nabádajú žiaka k nezávislému mysleniu. Súčasťou je aj komplexné školenie školiteľom certifikovaným výrobcom. Sada je určená pre skupinu 8 žiakov a je dodávaná v prehľadných úložných boxoch.

2 148,00 € Pridať
18. 1T200012A - Stavebnica na programovanie pre pokročilých/2.stupeň

Stavebnicová sada na programovanie pre žiakov 2. stupňa základných škôl je určená pre pokročilých. Sada obsahuje 4ks stavebnice pre pokročilých, každá sada sa skladá z min. 530 dielov, z nich 1 programovateľná riadiaca jednotka, 3 senzory (vzdialenosti, sily, farebný), 1 veľký motor, 2 stredné motory a doplnkovú súpravu s viac ako 600 prvkami, z nich 2 veľké kolesá, ozubené tyče, farebný snímač, veľký motor, dosku pre zostavenie zariadení, aplikáciu pre študentov a učiteľov. Súčasťou je aj komplexné školenie školiteľom certifikovaným výrobcom. Sada je určená pre skupinu 8 žiakov. Sada je dodávaná v prehľadných úložných boxoch.

3 258,00 € Pridať
19. 1T200026A - Sada robotov na demonštráciu funkcie autonómnych spotrebičov

Sada programovateľných robotov pre triedu umožňuje demonštráciu funkčnosti autonómnych domácich spotrebičov. Žiaci si osvoja znalosti v oblasti teórie robotov, ich pohyb v priestore, základy funkcie senzora vzdialenosti, a jeho prepojenie s umelou inteligenciou a autonómnym ovládaním. Následne prostredníctvom robotického zariadenia tieto znalosti demonštrujú v praxi, a to priamo prostredníctvom série experimentov, a tiež v režime vizualizácie. Sada obsahuje: 5x robotické zariadenie pre učiteľa - pripojenie na učiteľský riadiaci panel cez bezdrôtovú technológiu s nízkou spotrebou energie, podpora systémov android a iOS, min. 6 programovateľných funkčných tlačidiel, LED diódy s možnosťou výberu min. 6 rôznych farieb, integrovaný akumulátor s výdržou min. 4 vyučovacie hodiny na jedno nabitie, nabíjanie cez štandardný protokol. Požaduje sa možnosť vizuálneho značenia prejdenej trasy po povrchu s možnosťou automatizovaného vymazania tejto trasy pri ďalšom využití pomôcky, vizuálny nosič zachytávajúci stopu pohybu robota po povrchu musí byť súčasťou sady, vizuálna a zvuková signalizácia, 5x externá sada senzorov: senzor vzdialenosti, senzor počasia (teplota vzduchu, tlak vzduchu, vlhkosť vzduchu). Sada je určená pre 1 učiteľa a 4-8 žiakov.

2 664,00 € Pridať
20. 1UP200013B - Sada BASIC pre muzikoterapiu

Sada na muzikoterapiu slúži - deti sa upokoja, zbavia sa stresu, naučia sa byť ticho a počúvať znejúci zvuk, môžu opísať zvuk alebo maľovať obrázky a tak vyjadriť svoj individuálny zvukový zážitok. Deti si trénujú jemnú motoriku, rytmiku. Sada sa skladá z: 1x Spievajúca misa, 1x Prstové činely, 1x Africký bubon, 1x Činely, 1x Oceľový bubon s predladenými tónmi. 1x Zvonkohra

201,60 € Pridať
21. 1UP200014B - Sada MAXI spoločenských hier
Sada obsahuje: 1x Veža, hra na koncentráciu, koordináciu a logiku ( 60 ks drevených kvádrov v rozmre 4x20x2,5 cm), 1x Piškvorky (hrací plán je 100x100 cm, hracie značky priemer 23 cm), 1x Domino (28 kociek domina v rozmere 18 x 10 x 2,5cm), 1x Mikádo (priemer paličiek 1 cm, dĺžka 50 cm), 1x Logické hlavolamy ( 24 veľkých drevených zápaliek a 30 kariet úloh)
216,00 € Pridať
22. 1UP200016A - Priestorová pomôcka - Hlavolam
Pomôcka slúžia na rozvíjanie motorických a logických zručností detí. Môže byť umiestnená v interiéri aj exteriéri.
1 704,00 € Pridať
23. 1UP200018A - Nástenné obrazy - veľké
Nástenné obrazy v rozmere 110 x 140 cm, rôzne témy - osobnosti, mapy, optické klamy, iné témy. Materiál povrchu obrazu vodeodolný, farby stále na svetle.
100,80 € Pridať
24. 1UP200019A - Nástenné obrazy - menšie
Nástenné obrazy v rozmere 42 x 60 cm, rôzne témy - osobnosti, mapy, optické klamy, iné témy. Materiál povrchu obrazu vodeodolný, farby stále na svetle.
48,00 € Pridať
25. 1UP200020A - Sada PRO pre muzikoterapiu
Triedna sada pre muzikoterapiu PRO slúži na uvoľnenie stresu a uvoľnenie vnútorného napätia a obsahuje: - 7-dielnu sadu krištáľových mís (4 oktávy/ 432Hz, rozmery od 17 do 31 cm; - krištáľovú harfu 432Hz, pozostávajúcu zo siedmych rezonančných trubíc z kryštálového skla na spoločnom podstavci s dvomi sklenenými paličkami; - ručný kovový bubon 22 palcový; - ručný kovový bubon 16 palcový (20 vyrezaných tónov); - ručný kovový bubon 14 palcový (14 tónov) ; - 4ks ručný kovový bubon 8 palcový zlatý (8 tónov) pre štvorice žiakov.
3 072,00 € Pridať
26. 1UP200021A - Priestorová pomôcka - Pexeso
Exponát čerpá inšpiráciu z jednoducho pochopiteľnej kartovej hry, kedy hráč postupne hľadá páry rovnakých obrázkov na kartách obrátených lícom dole. Uhádnutý pár je z hry vyňatý. Karta bez páru zostáva na pôvodnej pozícii otočená tak, aby nebol trvale viditeľný jej obsah.
4 272,00 € Pridať
27. 1UP200022A - Priestorová pomôcka - Postreh pre 4 hráčov
Exponát tvorí stredová, 4-farebná lampa, svietiace tlačidlá súťažiacich (každého reprezentuje jedna farba) a 5 svetelných ukazovateľov skóre, teda úspešných pokusov. Ktorýkoľvek z nich hru odštartuje svojím tlačidlom. Stred sa rozsvieti. Súťažiaci čakajú na moment zhasnutia svetla. Kto zareaguje ako prvý a aktivuje svoj spínač, získava svietiaci bod svojej farby. Lampa sa tiež roz-svieti jeho farbou. Ak niekto aktivuje tlačidlo predčasne, z kola vypadáva. Zo svietiacej lampy ubudne jeho farba. To sa stane aj s ďalšou farbou, keď sa niekto k nedočkavcovi pridá. Kolo môžu eliminovať aj traja, či štyria hráči v tzv. dominovom efekte. Lampa v každom z kôl zhasína v náhodných časových intervaloch, pre-to naozaj záleží na postrehu.
4 272,00 € Pridať
28. 1UP200023A - Priestorová pomôcka - Postreh 32 tlačidiel
Spúšťa sa stlačením náhodného spínača, ktoré iniciuje rozsvietenie 2-och tlačidiel vľavo a rovnaký počet vpravo. Hráč musí stlačiť svietiace body v čo najkratšom čase. Za každé úspešné vypnutie svietiaceho spínača sa rozsvieti ďalší, v rovnakom sektore. Na displeji sa zobrazuje počet úspešných zásahov a čas do konca hry. Cieľom je v 30s limite dosiahnuť čo najviac bodov.
4 536,00 € Pridať
29. 1UP200025A - Priestorová pomôcka - Prúdenie vzduchu
Ukážka Bernoulliho princípu obtekania. Lopta sa vznáša v prúde vzduchu. Zábavný súboj gravitácie a prúdu vzduchu: Tlačidlom "ŠTART" spustite prúd vzduchu. K otvoru hadice priložte ľahkú loptu. Mala by sa vznášať. Pohybom hadice s koncentrovaným prúdom máte možnosť ovplyvňovať smer letu lopty. Pokúste sa trafiť loptu do vnútra kovových kruhov, ktoré sú súčasťou konštrukcie.
5 436,00 € Pridať
30. 1UP200026A - Priestorová pomôcka - Žeriav, koordinácia pohybov
Hra je určená pre 2 až 4 osoby, pričom každá ovláda jednu až dve šnúrky a snaží sa koordinovať pohyby so spoluhráčmi tak, aby žeriavom nabrali materiál, ktorý sa nachádza vo vyhradenom priestore v dosahu háči-ka. V pokračovaní činnosti uložia teliesko na určené miesto v rámci stola.
2 868,00 € Pridať
31. 1UP200027A - Priestorová pomôcka - Čierna diera
Jedným z pilierov rozvoja znalostí súčasnej vedy, od úrovne skúmania vesmírnych zákonitostí až po riešenie mnohovrstevných technických problémov, je pochopenie pôsobenia gravitačnej sily. Pútavé a zábavné zobrazenie, vtiahnutie do tejto problematiky sveta fyziky, ponúka práve model vesmírnej Čiernej diery.
4 608,00 € Pridať
32. 1UP200028A - Priestorová pomôcka - Nauč robota kresliť
Prostredníctvom tabletu si vytvoríš svoj kód, ktorý následne prenesieš do robota pripevneného pomocou magnetov o keramickú tabuľu. Robot sa na základe kódu bude pohybovať vertikálne po tabuli. Návštevník môže využiť špeciálnu funkciu robota – modul fixky – aby vytvoril kód, pomocou ktorého robot nakreslí na tabuľu navrhnutý obrázok alebo napíše text.
2 796,00 € Pridať
33. 1UP200029A - Priestorová pomôcka - Triangulácia
Pevná základňa je tvorená štvorcovou doskou ktorá umožňuje kontrolovaný pohyb pre určovanie resp. nastavovanie uhlov a zobrazovanie parametrov goniometrických funkcií. Odporúčame umiestniť exponát na stenu. Rozmery kompozície s grafikou 120 x 90 cm, hĺbka v priestore cca 4 cm. Súčasťou celku je prehľadný grafický návod na používanie, s pomocným textom.
2 340,00 € Pridať
34. 1UP200030A - Priestorová pomôcka - Newtonova kolíska
Exponát je kontaktný. Newtonova kolíska (hojdačka) je zariadenie pre názornú demonštráciu zrážok telies a zákona zachovania energie a hybnosti. V pevnom ráme, v jednej osi, prostredníctvom laniek je pohyblivo zavesených 8 ks pevných gulí. Umožňujú kývavý pohyb v jednom smere, z čelného pohľadu kolmo na os pozorovania. Rozmer: 80x45x40 cm.
2 844,00 € Pridať
35. 1UP200031A - Priestorová pomôcka - Elipsa
Pomocou bezpečného laserového lúča, ktorý vychádza z otočného zdroja umiestneného v jednom z ohnísk elipsy je potvrdzovaná veta, že objekt (lúč, vlna) pohybujúci sa z jedného ohniska sa odrazí (zákon dopadu a odrazu) od steny elipsy tak, že vždy prechádza druhým ohniskom. Merateľná dĺžka trajektórie lúča je v každom okamihu rovnaká.
1 800,00 € Pridať
36. 1UP200032A - Priestorová pomôcka - Gaussovo rozdelenie
Malé guľôčky sa cez násypník aplikujú do komory, odkiaľ gravitačne prepadajú cez priečne postavené kolíky. V následnej komore sú hrebeňových priehradkách zachytené a samočinne vrstvené vytvárajúc podobu bočného priemetu zvonca – Gaussovo rozloženie. Posúvač v prvej komore umožňuje horizontálnu zmenu polohy prepadu guľôčok. Po vytiahnutí spodnej lišty sú guľôčky znova k dispozícii a použiteľné pre experiment s ďalšími pozorovateľmi. Brownov pohyb molekulárnych častíc, pravdepodobnosť výskytu častíc, alebo náhodné chyby merania, či odchýlky od menovitého rozmeru
1 980,00 € Pridať
37. 1UP200033A - Priestorová pomôcka - Pohybová energia - bicykel
Samostatne stojaci funkčný bicykel fixovaný k plechovej základni. Po nasadnutí a roztočení pedálov sa uvedie do pohybu zadné koleso na ktorom je snímač. Pomocou prevodníka je pohyb, vo forme elektrických impulzov, viditeľný na monitore osadenom na paneli spolu s tachometrom a LED pásmi. Prostredníctvom panela dostáva návštevník informácie o priebehu činnosti na bicykli.
6 480,00 € Pridať
38. 1UP200034A - Priestorová pomôcka - Vietor z dychu, veterná elektráreň
Model malej veternej elektrárne, využívajúci silu dychu návštevníka fúkajúceho do malého adaptéra. Prevodom otáčok do veľkej vrtule, sa táto elektricky pohne a podľa sily urobí niekoľko otáčok. Zariadenie má viac módov – MAXIMUM, OBJEM, BALANCOVANIE a AKTUÁLNY VÝKON. Módy sa môžu meniť počas nečinnosti zariadenia stlačením tlačidla Exponát je zabudovaný na kruhovom stole.
5 040,00 € Pridať
39. 1UP200035A - Priestorová pomôcka - Presnosť pohybu - vlnovka
Nenáročný spôsob testovania pevnosti, konštanty nervovej a napäťovej úrovne svalových skupín ruky návštevníka a motorických schopností spojených s potrebnou mierou výdrže. Vodivá tyč je vytvarovaná tak, aby umožnila nie príliš náročný prechod prstenca na izolovanej rúčke. Úkon si vyžaduje zvýšenú sústredenosť a koncentráciu hráč Exponát na okrúhlom stole.
3 912,00 € Pridať
40. 1UP200036A - Priestorová pomôcka - Nájdi bezpečnú cestu
Exponát je využiteľný v troch módoch: 1. Základný – jeden, prípadne max. dvaja zúčastnení koordinovaným ťahaním oboch koncov povrázku vedú guľôčku uloženú v prstenci pomedzi diery na ploche tak, aby ju dopravili do cieľového (resp. určeného) bodu bez toho, aby im prepadla do niektorého z otvorov po ceste. Buď ide o šikovnosť jednotlivca, alebo súčinnosť dvoch osôb. 2. Navigačný – Hráč aktívne poťahuje za povrázky a vedie guľôčku, pričom na dráhu nevidí. Druhý, s priamym výhľadom, ho naviguje. 3. Opilecký – špeciálny kryt očí simuluje skreslené videnie človeka pod vplyvom alkoholu. Návštevník si môže porovnať mieru vlastnej úspešnosti v optimálnom stave zrakovej schopnosti a pri oslabení ostrosti videnia alkoholom. Samostojaci exponát na drevenej báze s poľom dier na prednej strane. Minimálne rozmery: 90 cm šírka, 170 cm celková výška, pôdorysná hĺbka cca 50 cm.
2 790,00 € Pridať
41. 1UP200037A - Priestorová pomôcka - Statická elektrina
Exponát je tvorený Van de Graaffovým generátorom. Dominantná kovová guľa sa nachádza na konci valca, v ktorom prechádza pohyblivý dielektrický pás. Poháňaný je vonkajšou kľukou na remenici. Trením je vytváraný elektrostatický náboj prenášaný na povrch gule. Priblížením negatívne nabitého úderníčka vznikne efektný výboj. Okrem možnosti použitia úderníčka pre vznik iskrového výboja je návštevníkom umožnené, aby sa nabili dotykom gule - rukou. Vtedy sa náboj prenesie na telo návštevníka čo môže spôsobiť iskrový výboj medzi dotknutými. Rozmer funkčnej časti exponátu je cca 30×60×30cm, š × v × h Komplet exponátu pozostáva: • Van de Graaffov generátor na ručný pohon • stolový exponát na okrúhlom stole
2 154,00 € Pridať
42. 1UP200038A - Priestorová pomôcka - Románsky oblúk
V krátkom čase, iba silou vlastných rúk, logikou, predstavivosťou a zručnosťou, zložením segmentov do oblúka žiaci premostenie oboch „brehov“. Po vysunutí/odstránení pomocnej oblúkovej konštrukcie, môžu jednotlivo po lávke prejsť a vyskúšať pevnosť a tuhosť princípu samotnej konštrukcie oblúkovej stavby. Exponát obsahuje súpravu 7 dielcov, z ktorých si návštevník poskladá funkčnú mostnú konštrukciu. Pomocná, odnímateľná oblúková podpera. Pevná základňa plech/kovová konštrukcia pre vertikálnu stabilitu zostavy. Materiál: drevo, resp. alternatívny materiál obdobných vlastností. Bezpečnosť pri prechode mostovkou istí pevné zábradlie. Minimálne rozmery: 150x40x40 cm
3 138,00 € Pridať
43. 1UP200039A - Priestorová pomôcka - Zloženie svetla
Nielen slnečné, ale aj halogénové svetlo je zložené zo všetkých farieb viditeľného spektra a na tomto exponáte je možné to dokázať. Aké spektrum je obsiahnuté vo vyžarovaní, ako svetlo rozkladá optický hranol, to je prehľadne a názorne viditeľné na obrazovke monitora v podobe spektrálneho grafického výstupu. Parametre svetelných vstupov nastavuje návštevník ovládajúci pohyblivé prvky expozície. Rozmer 140x140 cm, nástenný exponát. Obsahuje zdroj s bielym svetlom, 3 monochromatické zdroje svetla ( lasery) disperzný hranol. Súčasťou riadenej svetelnej kompozície je spektrometer, navrhnutý na skúmanie viditeľnej časti svetelného spektra od 360 nm do 940 nm s dostatočnou citlivosťou. Je s ním možné uskutočniť celú škálu rôznych experimentov
8 220,00 € Pridať
44. 1UP200040A - Priestorová pomôcka - Harfa - laserová
Za skleneným krytom s malým výrezom sú bezpečne oddelené zväzky laserových lúčov. Ich prerušením je generovaný tón podľa klasickej hudobnej stupnice. Lúče, zviditeľnené umelým oparom, vizuálne zastupujú struny, funkčne skôr klávesy. Návštevník si zahrá melódiu, alebo menej muzikálny môže skúsiť tóny. Ak skrinka nie je používaná, vypne sa a záreveň aj vyvíjač suchej pary.
5 256,00 € Pridať
45. 1UP200041A - Priestorová pomôcka - Laserové kyvadlo
Pomôcka nahrádza tradičnú, ktorá obsahovala kovové závažie a piesok. ktorý bolo potrebné dopĺňať a upratovať okolie. Laserový lúč prechádza po svetlocitlivom povrchu. Na činnosť postačuje impulz vydaný jednou osobou, pričom harmónia vykresľovania pohybu je aj vďaka menšiemu odporu a strate energie zaujímavejšie vykreslená. Typ inštalácie: samostatne stojaca konštrukcia
5 100,00 € Pridať
46. 1UP200042A - Priestorová pomôcka - Laserový balancovník
Úlohou je vyváženie sústavy. Pomôcka demonštruje fyzikálny pojem ťažiska. Základnou myšlienkou je, že ťažisko sa nachádza v nečakanom mieste sústavy. Tá sa naoko nachádza v nestabilnej polohe. Po vychýlení sa z nej nepohne, prípadne len zabalansuje. Vyžaduje si to koncentráciu, zručnosť, sústredenú manipuláciu a jemnú motoriku. Typ inštalácie: samostatne stojaca konštrukcia.
5 220,00 € Pridať
47. 1UP200043A - Priestorová pomôcka - Levitácia
Princíp magnetickej levitácie v spojení s bezdrôtovým prenosom elektrickej energie. Vznášajúca sa žiarovka, pri zapojení induktora do el. siete, svieti. Je možné žiarovku aj roztočiť počas vznášania. Praktická ukážka približuje princíp nabíjania modernej elektroniky (napr. inteligentné telefóny) doplnený o estetický zážitok. Exponát umiestnený na stole.
1 800,00 € Pridať
48. 1UP200044A - Priestorová pomôcka - Interaktívna stena
Plne kontaktná hra s výberom edukačných tém - kvízy, alebo animovaných hier. Ponuka programu v aplikácii je ovládaný prostredníctvom dotykov na tabuli. Kontakt sa realizuje prostredníctvom penových lôpt riadene smerujúcich na premietaciu stenu/tabuľu. Hrať môže jeden zúčastnený, rovnako tak viacerí. Potrebná je koordinácia pohybov pri chytaní a hádzaní lôpt, presnosť zásahu, prípadne vedomosti pri kvízovom variante. Herné miesto vyžaduje plochu pre pohyb hráčov aspoň s 3 m priestorom pred tabuľou širokou v rovnakom rozmere. Nad hlavami hráčov je fixne upevnený interaktívny projektor, v chránenej konštrukcii – premieta grafiku programu s animáciami.
20 736,00 € Pridať
49. 1UP200045A - Priestorová pomôcka - Virtuálna realita
Návštevník s Oculusom na očiach a ovládačmi v rukách, bez veľkej námahy vstupuje do sveta nevšedných zážitkov, pocitov, vnemov, kde sa hranica nemožného posúva o riadny kus ďalej. Po kalibrácii úrovne podlahy a vytýčení hraníc virtuálneho priestoru (štandard ochranného systému) začne návštevník pôsobenie v ponuke zvolenej témy, čo môže byť aj hra. Elektronika stráži jeho bezpečnosť tak, aby neopustil chránené územie. Obraz a zvuk je možné zdieľať s okolím prostredníctvom externého monitora formátu televízora, ale aj cez inteligentný telefón. Súčasťou je TV ako monitor, min. 55“, súprava Oculus Quest 2 (128 GB) s elektronickým krytom očí, tvárovou maskou, ovládacie prvky do rúk, adaptér pre elektroniku, držiak, hraničnou páskou (lankom) pre vymedzenie priestoru a ochranu hráča, uzamykateľný úložný priestor v kiosku z ohýbaného plechu.
5 940,00 € Pridať
50. 1UP200047A - Priestorová pomôcka - Nekonečná chodba
Nástenný hrací exponát na testovanie reakčného času. Exponát je vytvorený sústavou zrkadiel umiestnených v drevenej konštrukcii tvaru obdĺžnika min. rozmerov 90x120 cm. Predná stena boxu je odolné sklo s efektom polopriepustného zrkadla, vo vnútri boxu je integrované zrkadlo. V ráme je zabudovaný miniatúrny mikrofón. Súčasťou vnútornej základne sú programovo adresovateľnné RGB LED pásy vyvolávajúce optický efekt viacnásobného odrazu v systéme paralelných zrkadiel. Nekonečným opakovaním sa odrazov v zrkadlách sa vytvára dojem, že sa pozeráte do hlbokého, po stranách ohraničeného priestoru. Hra Hra je určená pre jedného hráča. Úlohou je tlesknutím zastaviť modrý rotujúci bod tak, aby sa trafil presne do červeného statického bodu. V prípade tlesknutia v správnom momente sa celá strana rozsvieti na červeno. Pokračuje tak aby sa mu podarilo rozsvietiť všetky 4 strany.
3 480,00 € Pridať
51. 1UP200049A - Priestorová pomôcka - Formula 1
Hra je určená pre dvoch alebo štyroch hráčov. Spustí sa po stlačení ľubovoľného tlačidla. Úlohou je čo najrýchlejšie stláčaním tlačidla svojej farby obehnúť celú súťažnú dráhu. V momente kontaktu rôznych farieb svetiel pri predbiehaní pomalšieho hráča je dominantný rýchlejší súťažiaci.
4 992,00 € Pridať
52. 1UP200050A - Triedna sada Špeciálne potreby - Rozvoj reči
Triedna sada Špeciálne potreby - Rozvoj reči sa skladá z : - 8 sád kartičiek pre dvojice žiakov na pomoc pri orofaciálnej regulačnej terapii (ORT). Cieľom tejto techniky je zlepšiť pohyblivosť jazyka, zmena jeho polohy, aktivácia sania a prehĺtania, úprava funkcie žuvacieho svalstva. Každá sada obsahuje 2 plastové obálky, 33 obojstranných kartičiek 11,6x8,3cm uložených v krabici rozmerov 23,6x18,7x7,2cm, - 8 ks logopedické zrkadlo so stojanom pre dvojice žiakov.
2 160,00 € Pridať
53. 1UP200051A - Triedna sada Špeciálne potreby - Hmatové vnímanie 1
Triedna sada Špeciálne potreby - Hmatové vnímanie 1 sa skladá z : - sada terapeutických dvojíc kruh a ľudská stopa na rozvoj hmatu s rôznymi povrchovými vzormi vytvorenými plsťou, silikónovou penou, umelou trávou, kovovými krúžkami zapustenými do živice, perlami zapustenými do živice, farebnými kremeňmi, vlnitou gumou, penovým kaučukom, akrylátom a umelou kožušinou; - sada 8 senzorických podložiek 25x25cm, pre chôdzu naboso, zmierňuje únavu a svalové napätie, spájateľné ako puzzle, s rôznym štrukturovaným povrchom imitácie šišky, trávy, rebríka, hrotov, pancieru a ďalších; - rebrík (148 x 36 x 3 cm) vyrobený z plastu stimulujúce hmatové dojmy na chodidlách.
1 662,00 € Pridať
54. 1UP200052A - Triedna sada Špeciálne potreby - Hmatové vnímanie 2
Triedna sada Špeciálne potreby - Hmatové vnímanie 1 sa skladá z : - min. 16 ks masiek na oči na tréning senzorických zručností (vnímanie hmatom, sluchom, čuchom...), 100% nepriehľadné, umývateľné, so širokým elastickým pásom. Materiál: 65% nylon, 25% polyuretán, 10% polyester; - multisenzorický podnos s tabuľou (písanie vzorov kriedou aj fixkou) na rozvíjanie hmatových cvičení Montessori metodikou písania do piesku s rozmermi 58.9 x 40.2 cm - sada Hmatové vnímanie obsahujúca 65 tabuliek s rozmermi 16 x 13cm s pieskovými vzormi geometrických tvarov, čísel, bodiek, písmen malej a veľkej abecedy, 2 drevené krabičky s rozmermi 18,5 x 6 x 11,5cm a 3 drevené krabičky s rozmermi 18,5 x 15 x 11,5cm na ukladanie tabuliek.
1 068,00 € Pridať
55. 1UP200060A - Hudobná výchova - Triedna sada nástenných tabúľ
Triedna sada 3 ks obrazov na Hudobnú výchovu (v slovenskom jazyku), s rozmerom min. 110 x 140 cm, laminované so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie. Obsiahnuté témy: Základy hudobnej náuky, Stupnice a Hudobné nástroje v symfonickom orchestri.
360,00 € Pridať
56. 1UP200063B - Geografia - Sada máp Kontinenty
Sada všeobecnogeografických máp kontinentov, každá s rozmerom min. 100x140cm: Európa, Afrika, Ázia, Austrália a Nový Zéland, Severná a Južná Amerika, Polárne oblasti (Arktída - Antarktída), Svet, Stavba zeme. Materiál: laminované mapy so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie.
960,00 € Pridať
57. 1UP200064B - Geografia - Sada máp Slovenská republika
Sada máp s témou Slovenská republika, každá s rozmerom min. 110x140cm: všeobecnogeografická spolu s mapou územného a správneho usporiadania SR, s mapou povodia tokov a mapou chránených krajinných oblastí a národných parkov; geologická mapa SR. Materiál: laminované mapy so závesnými lištami a s háčikmi na zavesenie.
240,00 € Pridať